Головна » Новини » Методи дослідження кабінету функціональної діагностики

Методи дослідження кабінету функціональної діагностики

У нашому повсякденному житті велике навантаження припадає на ноги та руки, тому для визначення стану кровотоку в них призначається дослідження верхніх та нижніх кінцівок, що називається реовазографія.

Це зовсім нешкідливий метод діагностування. Для його проведення немає жодних протипоказань, відсутні неприємні відчуття та побічні ефекти.

За допомогою реовазографії визначається стан вен і артерій вибраної ділянки на руках чи ногах, можливі зміни стінок судин, тобто  чи є звуження судин або ж повна їх непрохідність, виявляється прихована патологія.

Крім реовазографії, в кабінеті функціональної діагностики центральної районної лікарні досвідчений лікар проводить спірографію.

Багато пацієнтів пульмонолога або сімейного терапевта, отримавши направлення на дане дослідження, задаються питанням: “Спірографія – що це?” Давайте спробуємо розібратися в цьому разом. Справа в тому, що даний аналіз призначається як людям із захворюваннями дихальної системи, так і абсолютно здоровим, навіть спортсменам. Отже, спірографія легенів – це важливий метод дослідження дихання, що дозволяє визначити спроможність легенів забезпечувати весь організм киснем і виводити вуглекислий газ. Реєструються всі дані на папері, притому результат стає відомий миттєво після проведення аналізу та дозволяє лікарю виявити порушення. Крім цього, можна оцінити ефективність ліків, знявши спірограму до і після їх прийому. Такі дослідження проводять, наприклад, при  підозрі на бронхіальну астму, у пацієнтів, що входять до групи ризику по захворюваннях дихальної системи. Це курці з багаторічним стажем, працівники важкої промисловості та інших галузей, що входять до категорії шкідливого виробництва.

На жаль, не кожна людина знає про те, що існує такий метод діагностики, як електроенцефалографія. Через це не всі звертаються до лікаря з приводу його проведення. А даремно, адже даний метод дає можливість отримати практично повноцінне уявлення про роботу мозку і наявність можливих порушень. Саме дана методика дозволяє визначити наявність відставання в психічному розвитку у дітей раннього віку.

Навіть якщо немає ніяких порушень з боку нервової системи, іноді краще провести діагностичне обстеження з обов’язковим включенням до нього елекроенцефалографії, так як вона може визначити, чи починаються зміни в структурі головного мозку, а це зазвичай є запорукою успішності лікування захворювання.

 

 

Показання до проведення обстеження:

 • періодична втрата свідомості
 • головні болі, які не знімаються при прийомі медикаментів
 • порушення пам’яті та уваги
 • порушення сну і проблеми з засипанням і пробудженням
 • підозра на відставання психічного розвитку у дітей
 • запаморочення і швидка стомлюваність

 

Зробити всі вище перераховані обстеження можна як за призначенням лікаря, так і самостійно. Для цього слід звернутися в Камянець-Подільську центральну районну лікарню.

 

 

Лікар з функціональної діагностики Оверчук М.В.

Останні новини

 • 21.07.2017 
  Ботулізм – це вкрай небезпечно!

  В Україні  за останні 7 місяців зафіксовано 38 випадків захворювання ботулізмом, серед яких є летальні випадки. Окрім цього, в Україні існує дефіцит сироватки від хвороби.

 • 14.07.2017 
  З миру по нитці…

  5 липня у Кам’янець-Подільську районну лікарню, сприянням Пановецької сільської ради,було доставленопонад півтора сотні нових комплектів постільної білизни. Процес контролював особисто голова сільради Анатолій Костюк.

 • 08.05.2017 
  Сучасні підходи у лікуванні жовчнокам’яної хвороби.

  Поради лікаря-хірурга Андрія Іваніцкого щодо сучасних підходів у лікуванні жовчнокам’яної хвороби. Причини. Симптоми. Діагностика. Лікування.

  Здоров’я і хвороба – дві форми життя. Стан здоров’я і стан хвороби можуть багаторазово переходити один в одного, причому в одних випадках цей перехід очевидний, а в інших – прихований, і його можна виявити лише шляхом всебічного і глибокого обстеження організму.