Головна » СТАТТІ, ІНТЕРВ’Ю, ВИСТУПИ

Категорія: СТАТТІ, ІНТЕРВ’Ю, ВИСТУПИ

Ботулізм – це вкрай небезпечно!

В Україні  за останні 7 місяців зафіксовано 38 випадків захворювання ботулізмом, серед яких є летальні випадки. Окрім цього, в Україні існує дефіцит сироватки від хвороби.

(більше…)

Сучасні підходи у лікуванні жовчнокам’яної хвороби.

Поради лікаря-хірурга Андрія Іваніцкого щодо сучасних підходів у лікуванні жовчнокам’яної хвороби. Причини. Симптоми. Діагностика. Лікування.

Здоров’я і хвороба – дві форми життя. Стан здоров’я і стан хвороби можуть багаторазово переходити один в одного, причому в одних випадках цей перехід очевидний, а в інших – прихований, і його можна виявити лише шляхом всебічного і глибокого обстеження організму. (більше…)

Методи дослідження кабінету функціональної діагностики

У нашому повсякденному житті велике навантаження припадає на ноги та руки, тому для визначення стану кровотоку (більше…)

Сучасні малоінвазивні методи надавння невідкладної допомоги при артеріальному тромбозі та емболії

Кожна людина час від часу потребує медичної допомоги. Можливо, ми не дуже хочемо про це думати, але здоров’я це не постійна величина. Коли у нас, наших дітей чи батьків, родичів міцне здоров’я і вони не хворіють – нам добре. (більше…)

Кращий спосіб зробити дітей щасливими – дбати про їх повноцінне здоров’я

На сьогоднішній день повноцінно здорових людей вкрай мало. Фахівці медичної сфери вважають, що близько 75% хвороб у дорослих є наслідком умов життя та здоров’я у дитячі та молоді роки. (більше…)

Сучасна травматологія та ортопедія вже сьогодні

У вас перелом кінцівок, травма тазу чи хребта, болі в суглобах та спині?

Траматологічне відділення Кам’янець-Подільської ЦРЛ  надає допомогу пацієнтам за найвищими стандартами лікування. (більше…)

Грижі черевної стінки – не ризикуйте життям!

Допомога людям – надзвичайно благородна справа, а професія лікаря – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського здоров’я та життя. Так, в Кам’янець-Подільській центральній районній лікарні спеціалісти різних профілів щоденно надають кваліфіковану допомогу жителям міста та району. Чітко усвідомлюючи свій обов’язок перед пацієнтами та щиро прагнучи їм допомогти, вони віддають всі свої сили, всю енергію, всі знання. Але в питаннях здоров’я дуже багато залежить і від самого пацієнта, від того, на скільки своєчасно він звернувся за медичною допомогою.

Хто не чув від людей, що грижа черевної стінки  – не складне захворювання! Своєчасно прооперована грижа не несе  загрозу життю. Але треба нагадати, що таке грижа та як її позбавитись. Ви можете прочитати в Інтернеті види гриж, як їх оперувати.

Все здається зрозумілим: любе випячування живота, яке з’явилось раптово чи вроджене, можна віднести до грижі.  Остаточний діагноз ставить тільки досвідчений хірург. Чому виникло питання нагадати людям про необхідність звертатись до лікаря за допомогою своєчасно? Почастішали випадки защемлення гриж. Що це означає? Внутрішні органи через отвір в черевній стінці,  а це кишківник, його частка чи навіть черевоподібний відросток, чепець тощо, виходять під тиском в грижовий мішок, зажимаються м’язами, пережимаються судини, кров не поступає до тканин, а через 3 години, не говорячи, що деяких людей привозять через добу та ще  в пізній час, органи мертвіють. В цих випадках операцію роблять в більш складних та важких умовах та більшому об’ємі, виконують резекцію (видалення ділянки кишківника, чепця тощо). Я вже не говорю, що в наш складний час провести операцію та виходити хворого матеріально буде значно дорожче. Тому прошу громадян при першій підозрі на грижу звертатись до хірургів району, можна напряму до завідуючого для встановлення діагнозу.

Планові операції не складні. Виконуються практично всіма хірургами відділення на сучасному рівні із застосуванням різних видів пластики (вшивання сіточок, де потрібно). Знеболення проводиться анестезіологом, адекватно враховуючи стать, вік та наявність супутньої патології у пацієнта (хворе серце тощо). В лікарні проводиться знеболення, не виключаючи свідомість хворого, тобто під час операції хворий спілкується з лікарем, болі не відчуває.

Враховуючи досвід, проаналізувавши результати операцій, хочу відмітити відсутність ускладнень після операцій, коли вони проведені СВОЄЧАСНО. Не зволікайте з обстеженням та звертайтесь до фахівців. Ми завжди готові допомогти людям та виконати свій професійний обов’язок жителям району та міста. Працюємо цілодобово, у вихідні та святкові дні. Бажаю вам здоров’я.

 

 

Хто такий психолог

Як відомо, Кам’янець – Подільська Центральна районна лікарня славиться високим професіоналізмом своїх лікарів. Спеціалісти різних профілів щоденно приймають та надають кваліфіковану допомогу  жителям  нашого району. З 1-го вересня 2016 року спектр послуг який надає лікарня збільшився. Тепер окрім медичної допомоги, пацієнти можуть звернутись і за допомогою психологічного характеру.

Питання психологічної допомоги на сьогодні є досить актуальним для різних верств населення. Але багато людей мають упереджене ставлення до психологів, яке пов’язане з елементарною необізнаністю, та нерозумінням хто такий психолог. А саме, що це за спеціаліст? Як він працює? В яких випадках звертатись і якого результату слід очікувати?

Отже, психолог – це спеціаліст, який отримав професійну освіту в сфері психології, має диплом та досвід практичної роботи.

Візит до психолога зовсім не вказує на те, що у людини є психічна патологія, а скоріше, навпаки, це свідчить про здорове бажання змінити щось у своєму житті. Навіть абсолютно здорові люди потребують інколи психологічної допомоги з різних причин. У важкий момент життя психолог допоможе подолати стрес, пережити емоційну кризу, покращити сімейне життя, і головне жити в гармонії з собою та оточуючими.

В яких випадках слід звертатись до психолога? Це питання дуже особисте та суб’єктивне. Звертаються тоді – коли “погано” , і це погано може проявлятись де завгодно: в житті, в душі, чи у відносинах.

Психологічна допомога ґрунтується на основі особистої бесіди з клієнтом. І після вивчення проблеми з якою зіштовхнулась людина, при взаємному співробітництві, проводиться робота яка допомагає людині більш чітко зрозуміти себе. А також, розглянути наявну ситуацію з різних сторін, адекватно приймати рішення, та навчитись щасливо жити.

Серед психологів існує думка, що лікування виключно лікарськими препаратами лише маскує симптоми, а не вирішує суть проблеми.  Психолог  ліків не виписує, інструментом допомоги в його роботі є слово. Він працює безпосередньо з проблемою, шукає причину появи та працює над її ефективним вирішенням.

Саме цим спеціалістом і поповнились лави Кам’янець – Подільської ЦРЛ. Психолог Гав’юк Ганна Юріївна приймає у 222 кабінеті поліклінічного відділення.

Якщо вам важко на душі, ви маєте труднощі у особистих стосунках, або ж у вихованні дітей, якщо  ви відчуваєте, що вас ніхто не розуміє чи просто хочете виговоритись – звертайтесь. Вам нададуть кваліфіковану допомогу. Конфіденційність гарантується.

Не бійтесь зробити перший крок для подолання своїх негараздів – прийдіть до психолога, і у спільній співпраці з ним вам вдасться набагато швидше та успішніше подолати усі життєві труднощі.

Будьте здорові та живіть в гармонії з собою)

Хвороба, яку можна попередити

У світі рак шийки матки залишається однією з найбільш поширених форм злоякісних новоутворень, займаючи друге місце за частотою та третє за смертністю серед усіх онкологічних захворювань у жінок. За даними Міжнародного агентства по вивченню раку, щороку в світі реєструється приблизно 500 000 нових випадків раку шийки матки та 300 000 жінок помирає від нього. Найвища захворюваність характерна саме для країн, що розвиваються, не винятком є й наша країна. В Україні щодня від раку шийки матки помирає 6 жінок, більшість з них – репродуктивного, працездатного віку. Щодо нашої області – це, на жаль, близько сотні жінок за рік. (більше…)

Знайти, лікувати, вилікувати кожного

Всі ми знаємо, що з 1995 року в Україні проголошена епідемія туберкульозу- захворюваність на туберкульоз стрімко збільшувалась і перевищила епідемічний поріг- 50 випадків на 100 тис. населення. З 1995 року рівень захворюваності на туберкульоз збільшився майже удвічі і в 2005 р., коли реєстрували найвищий рівень цього показника, становив 84,1 на 100 тис.населення. В 2014 р. захворюваність всіма формами на туберкульоз в Україні склала 59,5 на 100 тис. населення, смертність -12,3 на 100 тис. (більше…)

Останні новини

 • 21.07.2017 
  Ботулізм – це вкрай небезпечно!

  В Україні  за останні 7 місяців зафіксовано 38 випадків захворювання ботулізмом, серед яких є летальні випадки. Окрім цього, в Україні існує дефіцит сироватки від хвороби.

 • 14.07.2017 
  З миру по нитці…

  5 липня у Кам’янець-Подільську районну лікарню, сприянням Пановецької сільської ради,було доставленопонад півтора сотні нових комплектів постільної білизни. Процес контролював особисто голова сільради Анатолій Костюк.

 • 08.05.2017 
  Сучасні підходи у лікуванні жовчнокам’яної хвороби.

  Поради лікаря-хірурга Андрія Іваніцкого щодо сучасних підходів у лікуванні жовчнокам’яної хвороби. Причини. Симптоми. Діагностика. Лікування.

  Здоров’я і хвороба – дві форми життя. Стан здоров’я і стан хвороби можуть багаторазово переходити один в одного, причому в одних випадках цей перехід очевидний, а в інших – прихований, і його можна виявити лише шляхом всебічного і глибокого обстеження організму.